Obecna generacja kompaktowych Mercedesów okazała się dla marki wielkim sukcesem. Od 2012 roku na całym świecie sprzedano już w sumie ponad 2 mln egzemplarzy Klasy A (hatchback), Klasy B (minivan), CLA (sedan), CLA Shooting Brake (kombi) i crossovera GLA.

Concept A Sedan wyróżnia się dynamiczną linią nadwozia. Swoimi proporcjami, krótkimi zwisami (szczególnie tylnym) i przesuniętą do tyłu kabiną próbuje udawać coupe. Przednia część pojazdu za sprawą smukłych reflektorów, zderzaka z dużymi wlotami powietrza i charakterystyczną osłoną chłodnicy „Panamericana” przywodzi na myśl koncepcyjny model Mercedes-AMG GT Concept.

Należy przyznać, że samochód pokazowy, który dodatkowo zdobią 20-calowe felgi, wygląda naprawdę zacnie. Zobaczymy ile z tego zostanie do ostatecznej fazy prac nad nową generacją modelu - oby jak najwięcej!

Nowy Mercedes Klasy A powinien trafić do sprzedaży w drugiej połowie 2018 roku. Na początku można spodziewać się debiutów hatchbacka i właśnie sedana. W dalszej kolejności do oferty dołączą pozostałe warianty.