Mercedes-Benz Polska zgłosił Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że w Sprinterach Typ 907 (produkowany od 2018 r.) odległość między przewodami hamulcowymi a wiązką przewodów elektrycznych może być za mała. To powoduje, że z czasem zachodzi prawdopodobieństwo przetarcia się wiązki elektrycznej, co może prowadzić do zwarcia i stopienia się przewodu hamulcowego. W rezultacie z układu hamulcowego zacznie wyciekać płyn, a na zestawie wskaźników zaświeci się lampka ostrzegawcza poziomu płynu hamulcowego.

Do momentu, gdy zabraknie płynu hamulcowego, droga hamowania pojazdu może się wydłużyć, co może doprowadzić do zwiększonego ryzyka wypadku. W najgorszym przypadku nie można wykluczyć nawet ryzyka pożaru.

Problem dotyczy aut wyprodukowanych w Niemczech. W Polsce zostało sprzedanych 547 egzemplarzy, w których może pojawić się wykryta usterka. Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności naprawczych.