Port morski Algeciras na południu Hiszpanii jest jednym z największych europejskich portów, z którego można popłynąć do Maroka. Właśnie w rejonie tego portu, jak ustalili funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Bieszczadzkiego OSG oraz Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji miał znajdować się Mercedes AMG CLA 45S z 2022 r.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Akcja związana z odzyskaniem pomarańczowego Mercedesa o szacunkowej wartości 311 tys. zł, który został przywłaszczony na szkodę jednej z polskich firm leasingowych, miała miejsce 10 sierpnia br. Hiszpańska policja po uzyskaniu kluczowej informacji niezwłocznie zabezpieczyła samochód. Auto było już przygotowane do przerzutu na terytorium Maroka. Teraz hiszpańskie służby prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Straż Graniczna podkreśla, że ten najnowszy przypadek odzyskania auta nie jest jedynym. W ciągu kilku ostatnich miesięcy udało się zatrzymać luksusowe pojazdy przywłaszczone na szkodę firm leasingowych oraz wypożyczalni samochodowych. Tych dokonywali m.in. mundurowi z Litwy, Francji, Belgii, Słowenii, Węgier i Rumunii.