Po raz pierwszy dach Multitone pojawił się wraz z elektrycznym Mini Cooperem SE jako część Mini Electric Collection. Teraz dostępny jest także, jako dodatkowe wyposażenie w trzy- i pięciodrzwiowym Mini oraz w Mini Clubman.

Lakierowanie Multitone polega na płynnym przejściu pomiędzy trzema kolorami - od ciemnego "San Marino Blue" z przodu dachu kolor przechodzi łagodnie do jaśniejszego odcienia koloru niebieskiego "Pearly Aqua", a następnie równie łagodnie do czerni "Jet Black". Na dachu tworzy się więc swego rodzaju gradient.

Multitone zamówić można do niemal wszystkich kolorów nadwozia Mini, z wyjątkiem niemetalizowanego "Chili Red", metalizowanego "British Racing Green" oraz metalizowanego "Indian Summer Red" w Mini Clubman. Kolorystyka dachu ma być także rozpoznawalna w wariantach z opcjonalnym szklanym dachem panoramicznym oraz dodatkowymi relingami dachowymi.

Dach w wariancie Multitone powstaje w brytyjskiej fabryce Mini w Oksfordzie. Na dach odpowiednio nakładany jest najpierw jasny odcień "Pearly Aqua", a w kolejnych etapach na nakładane są kolory "San Marino Blue" z przodu i "Jet Black" z tyłu. W sumie tworzy to płynny gradient. Lakierowanie jest w pełni zintegrowane z procesem produkcji, ale każde Mini z dachem Multitone będzie minimalnie inne ze względu na minimalne odchylenia w kolorystyce, powodowane zmieniającymi się warunkami otoczenia.