Prawo o ruchu drogowym mów, że "Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu".

Co zrobił niechlubny bohater tego incydentu? Zobaczcie nagranie

Na szczęście tym razem obyło się ofiar

Kierowca ciężarówki, widząc pędzące z naprzeciwka Volvo, zwolnił. Za hamującym pojazdem jechało drugie Volvo (widziane od tyłu na nagraniu) i wygląda jakby jego kierowca również szykował się do wyprzedzania. Na szczęście nie podjął się manewru i w porę zareagował na hamowanie dużego pojazdu przed nim.

Policja widząc całą sytuację natychmiast ruszyła w pościg za piratem drogowym. Był nim 64-letni mieszkaniec Bielska Podlaskiego, który tłumaczył, że ”spieszył się”. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i sprawa trafiła do sądu.

Bolesne statystyki

Jak podaje policja, nieprawidłowe wyprzedzanie to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Na samym Podlasiu w 2021 r. z tego powodu miało miejsce aż 20 wypadków (2 osoby straciły życie, a 32 rannych) oraz 190 kolizji. Jak mówi stare porzekadło, spieszmy się powoli. A już z pewnością spieszmy się rozsądnie i z poszanowaniem zasad ruchu drogowego.

Przeczytaj także: jak bezpiecznie wyprzedzać