Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na giełdach paliw oraz rynku walutowym sprawiła, że średnia cena detaliczna oleju napędowego po raz kolejny okazała się wyższa, tym razem aż o 7 groszy w porównaniu z danymi z początku maja (wynosi przeciętnie 4,37 zł).

Niespodzianek nie było w przypadku autogazu, który w ostatnich tygodniach kosztuje średnio niemal tyle samo. Ostatni monitoring cen na stacjach paliw tylko potwierdził, że najczęściej w kraju sprzedaje się LPG w cenie 2,16 zł za litr (korekta o 1 grosz w górę).

Średnie ceny w poszczególnych regionach Polski mieszczą się w tym tygodniu w dość szerokich przedziałach: popularną benzynę 95 najtaniej można było tankować w województwie małopolskim, przeciętnie po 4,61 zł/l, a maksymalnie to paliwo oferowano po 4,80 zł/l (średnia dla województwa opolskiego). Najczęściej jednak właściciele krajowych stacji paliw sprzedawali benzynę w cenie 4,68 zł/l. Kierowcy samochodów z silnikiem Diesla po raz kolejny płacą więcej za tankowanie. Oczywiście w zależności od regionu i typu stacji można olej napędowy kupić w cenie 4,29-4,47 zł/l (na większości stacji jest on jednak oferowany po 4,37 zł za litr).

Przyglądając się cenom paliw w Polsce, w poszukiwaniu obniżek trzeba sięgnąć do stycznia tego roku, wtedy bowiem zanotowano korekcyjne spadki o 5-6 groszy na litrze. Od drugiego tygodnia lutego jednak koszty tankowania systematycznie rosły. W porównaniu z cenami obowiązującymi na polskich stacjach na początku roku, obecnie benzyny są droższe o 8,8-9,3%, a diesel aż o 12%. Najmniejsza procentowa zmiana cen dotyczy autogazu. Ceny LPG są w 2010 roku najbardziej stabilne, popularny gaz obecnie jest droższy tylko o 4 grosze (czyli 1,9% niż w pierwszych dniach stycznia).

Aktualne średnie ceny na stacjach paliw według notowań e-petrol.pl to:

- benzyna Pb 98: 4,94 zł/l (+4 grosze)

- benzyna Pb 95: 4,68 zł/l (+4 grosze)

- olej napędowy: 4,37 zł/l  (+7 groszy)

- autogaz: 2,65 zł/l (+1 grosz)