Pierwsze miejsce w zestawieniu może być dla wielu osób zaskoczeniem. Najszybciej sprzedającym się samochodem w Polsce jest Daewoo Matiz. Jest to także jedyne auto, które na nabywcę czeka mniej niż dwa tygodnie. CarVertical podaje możliwe powody takiej sytuacji, "to przede wszystkim stare, proste i przeważnie już mocno podrdzewiałe auto, więc cena jest niska". Model ten wybierany jest także szczególnie chętnie przez mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy szukają taniego samochodu, który zastąpić ma komunikację zbiorową. Jest to także samochód wybierany do sporadycznego użytku, a kierowców tego typu, jak sugeruje carVertical, jest wielu.

 Foto: carVertical

Jeden dzień dłużej trzeba czekać na sprzedaż Citroena C4 Picasso. Kolejnym samochodem, który bardzo szybko się sprzedaje jest Nissan Qashqai - jednocześnie najszybciej sprzedający się SUV w Polsce. Czwarte miejsce zajmuje Fiat Punto z czasem do sprzedaży powyżej 15 dni. Pierwszą piątkę zamyka Hyundai ix35.

Na drugim końcu rankingu - czyli najdłużej czeka na nabywcę - znajduje się Volkswagen T-Cross. W tym przypadku na kolejnego właściciela czeka aż 52 dni. Niewiele szybciej sprzedaje się BMW i3. Trzeci wśród samochodów, które najdłużej czekają na nabywcę jest Ford Transit Custom. Czwarte - Volvo S90. Pierwszą piątkę zamyka Porsche Panamera, które na następnego właściciela czeka przeciętnie ponad 46 dni.

 Foto: carVertical