Do zdarzenia doszło w piątek 21 października br. w miejscowości Godzikowice. Jak podaje, kierujący Volvo 22-latek stracił cierpliwość podczas stania w korku i postanowił zjechać na lewy pas i ominąć ciąg pojazdów. Na dodatek podczas wykonywania niebezpiecznego manewru popełnił wykroczenie omijania pojazdów przed przejściem dla pieszych. Na swoje nieszczęście wśród tych samochodów był także nieoznakowany radiowóz, który od razu z włączonymi światłami dał sygnał do zatrzymania się.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Zamiast mandatu może być więzienie

Nie były to jednak jedyne przewinienia młodego kierowcy. Przyłapany na gorącym uczynku przez policję postanowił zlekceważyć sygnały radiowozu i podjąć próbę ucieczki. Nie trwała ona jednak zbyt długo, lecz może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych mieszkaniec powiatu strzelińskiego otrzymał mandat w wysokości 1500 zł oraz 15 punktów karnych. Dodatkowo za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Należy pamiętać, aby nie dawać się ponieść emocjom. Przejechanie danej trasy o kilka minut szybciej nigdy nie powinno odbyć się kosztem bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.