We wtorek (27 grudnia) rano w Niemczech na autostradzie A3 pomiędzy węzłami Stockstadt i Seligenstadt doszło do bardzo poważnego wypadku. Ciężarówka z naczepą uderzyła w jadącą z przodu ciężarówkę z przyczepą, na której znajdował się kontener do przewozu złomu. Uderzenie było tak silne, że kierowca, który wjechał w poprzedzający pojazd, został uwięziony w kabinie.

Korzystając ze specjalnych platform ratowniczych, strażacy uzyskali dostęp do kierowcy, ale jego uwolnienie okazało się bardzo trudne, ponieważ kabina bardzo mocno wbiła się w naczepę poprzedzającego pojazdu. Co więcej, siła zderzenia była tak duża, że kontener do przewozu złomu, który wyładowany był wiórami aluminiowymi, przechylił się tak mocno, że istniało ryzyko jego przewrócenia.

Cała akcja ratunkowa trwała 90 minut i do uwolnienia kierowcy, co wymagało wcześniejszego rozcięcia kabiny z boku, użyto hydraulicznego sprzętu ratowniczego. Ze względu na poważne obrażenia, jakich doznał kierujący, ratownicy zaczęli udzielać mu pomocy jeszcze, gdy był zakleszczony w kabinie. Gdy już został z niej wyjęty, został przewieziony karetką do szpitala.

W związku z wypadkiem trzypasowa autostrada w kierunku Frankfurtu była zamknięta przez kilka godzin. Usunięcie rozbitych ciężarówek wymagało sprowadzenia na miejsce dźwigu.