Wstępnie przewiduje się, że wprowadzenie Nissana NV300 zwiększy produkcję fabryki w latach 2016–2026 o 100 000 samochodów.

Po trzech latach prowadzenia prac w ramach inwestycji wycenianej na 230 miliony euro fabryka w Sandouville będzie od tej pory specjalizować się głównie w produkcji furgonów. Nissan NV300 produkowany będzie na tej samej linii co Renault Trafic.

- Produkcja Nissana NV300 w fabryce w Sandouville to dla Renault i dla Nissana strategia przynosząca obopólne korzyści. My optymalizujemy doświadczenie produkcyjne Renault, a Nissan uzyskuje dostęp do wysokiej klasy zakładu produkcyjnego w samym sercu europejskiego rynku – oświadczył Carlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny Renault.

Fabryka w Sandouville produkuje również model Vivaro dla marek Opel i Vauxhall oraz przygotowuje rozpoczęcie produkcji furgonu dla Fiata.

Nissan i Renault pracują także nad pick-upem o ładowności jednej tony, który ma być sprzedawany w ramach marki Renault. Część elementów pick-upa opierać się będzie na architekturze Nissana NP300.