Po zamknięciu firmy Sevel w Buenos Aires samochody przez trzy dekady stały zaparkowane w ukryciu. Zlikwidowane przedstawicielstwo marek Alfa Romeo, Fiata i Peugeota zostało odkryte, gdy nowy właściciel gruntu przeprowadził inspekcję jednej z szop na terenie posiadłości. Ku swojemu zdziwieniu znalazł kilka zupełnie nowych samochodów marek Alfa Romeo, Fiat i Peugeot, które dealer Ganza Sevel miał na stanie przed zamknięciem.

Z racji tego, że nowy właściciel ziemi nie jest wielkim fanem włoskich i francuskich samochodów z lat 90., chciał bardzo szybko się ich pozbyć. W tym miejscu tej nietypowej historii pojawia się firma o nazwie Kaskote Calcos - przedsiębiorstwo specjalizujące się w sprzedaży używanych samochodów zleciło sprzedaż tej nietypowej kolekcji.

Po umyciu i upewnieniu się, że pojazdy są sprawne, fachowcy opublikowali kilka zdjęć, aby pokazać jakie pojazdy można nabyć. Jak widać, kolekcja jest zróżnicowana i obejmuje modele takie jak Fiat Tipo czy Duna oraz Uno, Tempra i Ducato, a także Alfa Romeo 33 Sport Wagon oraz Peugeot 405.

Jak podano w raporcie Autoblog Argentina, nie ogłoszono jeszcze żadnych cen tych samochodów, prawdopodobnie z powodu problemów z ich dokumentacją. Pamiętajmy, że znalezione pojazdy to w większości niskobudżetowe modele, które do dzisiaj są najczęściej traktowane, jak zwykłe pojazdy używane i nie mają statusu aut kolekcjonerskich. Trudno zatem ustalić ich wartość, tym bardziej, że nie są zniszczone tak jak większość ich odpowiedników z tego okresu.