• W przetargu prowadzonym przez KGP rywalizowały trzy firmy. Prócz Skody Kodiaq z silnikiem 1,5 l proponowano także Mitsubishi Outlander (2-litrowa benzyna) oraz BMW X3 xDrive 20i
  • Do warszawskiej komendy trafi 16 sztuk Skody Kodiaq (dodatkowe 5 w ramach prawa opcji)
  • Do komend wojewódzkich niemal w całym kraju trafią zaś koreańskie SUV-y Kia Sportage z benzynowymi silnikami 1,6 T-GDI o mocy 177 KM

SUV w wersji nieoznakowanej - oto, co preferuje polska policja. Już wkrótce policjanci będą widywani nie tylko z nieoznakowanych BMW serii 3 czy różnych kompaktowych hatchbackach. Komenda Główna Policji oraz Komenda Wojewódzka w Białymstoku rozstrzygnęły przetargi na zakup kilkudziesięciu nowych samochodów. O nowe zlecenia rywalizowało wiele firm. Prócz Kii i Skody swoje propozycje złożyli także przedstawiciele BMW, Mini czy Mitsubishi.

Do jednostek podległych komendom wojewódzkim w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu trafią nieoznakowane Kie Sportage (policjantom proponowano także Mitsubishi ASX, Mini Countryman oraz Skodę Kodiaq). To wersje benzynowe o mocy 130 kW, czyli wyposażone w dość popularny silnik 1,6 T-GDI 177 KM. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje nieco ponad 9 sekund, a prędkość maksymalna to zaś nieco ponad 200 km/h.

Za 30 koreańskich aut (dodatkowe 5 w opcji) policja zapłaci 3,78 mln zł. Dostarczy je dealer z Choroszczy, czyli Top Motors, który zaoferował najniższą cenę wśród wszystkich oferentów.

Ponad 2 miliony zapłaci zaś Komenda Główna Policji za 16 nieoznakowanych SUV-ów, które dostarczy Skoda. Jeśli policjanci skorzystają z prawa opcji, to zwycięzca przetargu będzie zobligowany zwiększyć dostawę jeszcze o kolejne 5 egzemplarzy.

W przetargu prowadzonym przez warszawską komendę rywalizowały trzy firmy. Prócz Skody Kodiaq z silnikiem 1,5 l proponowano także Mitsubishi Outlander (2-litrowa benzyna) oraz BMW X3 xDrive 20i. Najtańsza okazała się Skoda z ceną 120 540 zł za jeden egzemplarz. W przypadku Mitsubishi zaproponowano kwotę 140 552 zł za jedną sztukę. Najdroższe okazało się BMW. Cena jednej sztuki to 168 600 zł co i tak wydaje się atrakcyjną ofertą w porównaniu z cennikiem jaki otrzymamy w salonie (ponad 190 tys. zł za podstawowe odmiany Standard czy Business Editions).