Zmiany mają na celu uporządkowanie stosowanego do tej pory oznakowania oraz dostosowanie go do obowiązujących przepisów w Prawie o ruchu drogowym.
Nowe będą tablice z oznaczeniem nowych limitów prędkości (znak D-39). Na grafikach pokazujących wygląd znaku poprawiono ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym, autostradzie i drodze ekspresowej. To ukłon w stronę producentów znaków i osób określających organizację ruchu. Dotychczasowy wzór zupełnie nie odzwierciedla obowiązujących przepisów.
Inna będzie również zasada oznaczania postojów dla taxi. Początek miejsca przeznaczonego dla taksówek będzie wynikało ze znaku D-19 (postój taxi), a nie ze znaku D-20 (koniec postoju taxi). W rozporządzeniu jest także zapis o tym, że znak taxi powinien być dwustronny. Z jednej strony będzie znak D-19, a z drugiej D-20. Zmiany mają także ułatwić kierowcy ocenę odcinka zarezerwowanego na postój taksówek.
Kolejne modyfikacje dotyczą drogowskazów informujących o obiektach muzealnych i kulturalnych. Jeśli dana atrakcja znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, na znaku będzie umieszczony symbol UNESCO.
Zmiany dotyczą znaków:
- E-9 - "drogowskaz do muzeum",
- E-10 - "drogowskaz do zabytku dobra kultury",
- E-11 - "drogowskaz do zabytku przyrody",
- E-22b - "obiekt na samochodowym szlaku turystycznym",
- E-22c - "informacja o obiektach turystycznych".
Zmodyfikowane oznakowanie nie sprawia, że kierowcy muszą się czegoś uczyć na nowo. Choć nie są to duże zmiany, być może kierujący przynajmniej będą już wiedzieli, gdzie zaczyna się i kończy postój taksówek. Za parkowanie w tych miejscach można przecież dostać mandat.