Eksperci w różnych środkach masowego przekazu próbowali wyjaśnić powód, dlaczego taka opona wystrzeliła w prezydenckim aucie. Pojawiło się wiele teorii na ten temat, łącznie z taką, że mogło to być celowe działanie osób trzecich. Wszystkim zajmie się specjalnie powołana komisja i to ona z pewnością rozstrzygnie, jaka była przyczyna awarii.

My natomiast w najnowszym wydaniu „Auto Świata” postaramy się przedstawić ten rodzaj opon od strony technicznej, ich wady i zalety, jak powinny być użytkowane, bez jakichkolwiek politycznych podtekstów. Zachęcamy do lektury. A poza tym polecamy przegląd używanych samochodów za 5000 złotych. Czy taka kwota pozwoli kupić auto w dobrym stanie, niezawodne i bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na naprawy? Przedstawiamy najlepsze naszym zdaniem oferty na rynku.

Nie ustają też pytania naszych Czytelników o filtry cząstek stałych, czyli DPF-y i FAP-y. Ciągle przysparzają one problemów, często dochodzi do ich awarii. Ale nie zawsze trzeba je wymieniać na nowe. Czasem wystarczy regeneracja, która jest o wiele tańsza od nowej części.

W najnowszym wydaniu tygodnika „Auto Świat (11/2016) przeczytamy m.in.

AKTUALNOŚCI - nowości BMW, pierwsza jazda Seatem Leonem Cupra 290, Renault Scenic, Porsche 911 R - kultowe auto z 500-konnym wolnossącym bokserem oraz pojazdy przyszłości prezentowane na wystawach.

TESTY - Ford Mondeo, Kia Optima, Mazda 6, Opel Insignia i Peugeot 508 - porównanie sedanów klasy średniej. Sportowa wersja małego Seata. Test ze zwycięzcą plebiscytu Złota Kierownica.

PORADY – Diesel z filtrem cząstek stałych - co zrobić, gdy filtr się zatka? Podatek od zakupu samochodu. Opony run flat –  wyjaśniamy wątpliwości Czytelników. AutoAsertywni – wielka akcja Akademii Auto Świat. Na jakich tablicach po zakupie używanego.

Z DRUGIEJ RĘKI – Lexus IS (2005-13) – koszty napraw, ceny części, potencjalne usterki. Samochód za 5000 zł - sprawdzamy ogłoszenia i typujemy najlepsze auta. Top 5: silniki 3-cylindrowe – które sprawiają najmniej kłopotów?

FASCYNACJE – Formuła 1 przed startem – co nas czeka w tym sezonie?

Nowy "Auto Świat" (11/2016) w sprzedaży od 14 marca 2016 r.

Foto: auto świat / Auto Świat

Miłej lektury!