W numerze poza tym:

  • prezentacja Mercedesa EQS SUV;
  • wrażenia z jazdy BMW serii 3 po liftingu;
  • test porównawczy: Dacia Jogger kontra Ford Tourneo Connect;
  • 10 eleganckich aut dla mieszkańców wsi na co dzień i od święta.

W tegorocznej edycji Wielkiego Testu Salonów, przeprowadzonego metodą tajemniczego klienta, sprawdziliśmy jakość obsługi w 345 salonach sprzedaży nowych samochodów w całej Polsce. Z naszego rankingu dowiecie się, które z nich są najlepsze, a które najgorsze. Ranking dostępny jest także na naszej stronie internetowej.

Poradnik nie tylko dla rolników

Mieszkańcy wsi, rolnicy oraz wszyscy, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych i mają własny garaż coraz częściej myślą o samochodzie elektrycznym. Zwłaszcza wówczas, kiedy korzystają z energii słonecznej. Podpowiadamy, kiedy warto kupić elektryka, jak go ładować, jak nim jeździć i jak jest oferta aut przyjaznych ekologii. Piszemy też o gadżetach przydatnych w garażu. Opisujemy auta z tradycyjnym napędem, które dodadzą prestiżu na co dzień i od święta, ale też o takich, które mogą być wykorzystane do pracy w gospodarstwie.

Eleganckie nowości

Autem tygodnia jest Mercedes EQS SUV, potężny model z napędem elektrycznym, komfortowe i bogato wyposażone. Sprawdzamy również, jak jeździ BMW serii 3 po liftingu. Zewnętrznie zmieniło się nieznacznie, było ich znacznie więcej w kabinie i we właściwościach jezdnych. Na rynek trafi również Opel Astra GSe z napędem hybrydowym plug-in.

Testy i porównania

Dwa auta, które przetestowaliśmy, zasługują na uwagę potencjalnych klientów, jest to hybrydowa Kia Sportage z napędem 4x4 oraz Opel Astra z hybrydą plug-in. Oba zapewniają umiarkowane zużycie paliwa, ale oba są dość kosztowne. Nieco tańsze auta mamy w teście porównawczym. Dacia Jogger staje do pojedynku z Fordem Tourneo Connect. Który z nich oferuje więcej komfortu i przestrzeni? O tym w wynikach testu.

Polecamy także reportaż z bicia rekordu Guinnessa Mazdami MX-5. Braliśmy w tym wydarzeniu udział, a rekord został pobity.

Miłej lektury.