Funkcjonariusze otrzymali quady tajwańskiej marki TGB. Maszyny mają silniki benzynowe o pojemności blisko jednego litra oraz napęd na cztery koła. Na oficjalnej stronie producenta ceny pojazdów tej klasy zaczynają się od 49 900 zł. Ponadto jeden z nich zamiast kół ma gąsienice.

Chodzi o dyscyplinowanie użytkowników quadów i motocykli

Policjanci wykorzystają quady na terenach leśnych, wodnych oraz przywodnych lub w innych miejscach trudno dostępnych, w tym także z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe. Quady pozwolą policji na skuteczniejsze prowadzenie działań poszukiwawczych za osobami zaginionymi oraz walkę z kłusownikami. W planach jest też dyscyplinowanie innych użytkowników tego typu pojazdów i motocykli. Policja twierdzi, że zdarzają się sytuacje, kiedy jeżdżąc dla zabawy w miejscach zabronionych, niszczą oni przyrodę oraz straszą zwierzęta.

Kto zapłacił za policyjne quady?

Policyjne quady zostały w całości sfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Funkcjonariusze odebrali je przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W spotkaniu udział mocodawcy oraz policjanci, którzy będą wykorzystywać teraz quady w codziennej służbie.