Taka decyzja jest pozytywną reakcją Volvo na rosnące zainteresowanie klientów pojedynczymi częściami Polestar do standardowych samochodów. Już niedługo, wzorem innych marek premium, będą oni mieli taką możliwość.

Nowa gama części będzie oferowana zarówno w formie pojedynczych części, jak również kompletnych pakietów przeznaczonym do danych modeli. Paleta dodatków obejmie elementy nadwozia poprawiające aerodynamikę, wzorowane na S60 Polestar obręcze kół, dedykowane układy wydechowe oraz elementy wykończenia wnętrza. Poprawę wrażeń z jazdy zapewni program Polestar, optymalizujący pracę silnika i skrzyni biegów. Montaż oryginalnych części i akcesoriów nie będzie mieć wpływu na udzieloną przez producenta gwarancję mechaniczną na samochód.

Polestar Performance Parts początkowo będą dostępne do modeli Volvo S60, V60, V40 oraz XC60. Części trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku. Będzie można je zamówić w autoryzowanych salonach Volvo. Oferta będzie stopniowo rozwijana, by w przyszłości objąć wszystkie modele szwedzkiej marki.