Serwis e-petrol.pl w raporcie z 13 października donosi, że średnia detaliczna cena oleju napędowego w Polsce wynosi 5,89 zł za l. Stawki wahają się znacznie, ponieważ są stacje, między którymi różnice wynoszą nawet kilkadziesiąt groszy. Niektóre stacje ustaliły ceny znacznie powyżej 6 zł za litr.

Zobacz też: Google Maps wybierze drogę tak, by oszczędzić paliwo

Jak informuje PAP, na niektórych warszawskich stacjach cena za 1 l oleju napędowego przekroczyła 6 zł. Według danych serwisu cenypaliw.pl tę barierę przekroczono na stacji BP w Mińsku Mazowieckim. Aby tam wlać do baku litr paliwa, będziemy musieli wyłożyć z portfela 6,14 zł.

Na kilkunastu stacjach cena utrzymuje się na poziomie 5,99 zł, jednak można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt groszy na litrze. Na stacji przy Auchanie na ul. Modlińskiej cena za 1 l wynosi 5,74 zł.

W zachodniej części kraju sytuacja wygląda podobnie - we Wrocławiu na kilku stacjach ceny wahają się w okolicach 5,75 zł za litr, jednak na niektórych stacjach trzeba zapłacić 5,99 zł.

Zobacz też: Spieszcie się tankować – tak szybko drożeją paliwa! Zwłaszcza LPG

Różnice w cenach paliw na konkretnych stacjach wynikają z szeregu różnych czynników, m.in. z kategorii drogi, przy której znajduje się dana stacja. Zdecydowanie najwięcej trzeba zapłacić za litr paliwa (i nie tylko) na koncesyjnych stacjach ulokowanych przy autostradach.

źródło: cenypaliw.pl, e-petrol.pl, PAP