Opel Astra będzie produkowany razem z Peugeotem 308

O zacieśnieniu współpracy Opla i Peugeota przy produkcji swoich modeli kompaktowych poinformował portal Automotive News Europe. Dziś Opel Astra produkowany jest równolegle w polskich zakładach w Gliwicach i brytyjskiej fabryce w Ellesmere Port, a Peugeot 308 w Sochaux, we Francji . Wiadomo już jednak, że od 2021 roku gliwicka fabryka zakończy przygodę z tym modelem, a zacznie produkcję samochodów dostawczych francuskiego koncernu.
Dziennikarze ANE twierdzą, że PSA przy wyborze nowego miejsca produkcji obu kompaktów bierze pod uwagę dwie lokalizację: wspomnianą już brytyjską fabrykę w Ellesmere Port oraz niemieckie zakłady w Russelsheim. Jednak w związku ze zbliżającym się Brexitem, eksperci większe szanse dają niemieckiej fabryce.
Aktualnie oba modele nie mają ze sobą nic wspólnego, ale informacja o produkcji przyszłych generacji tych aut na jednej taśmie produkcyjnej oznacza, że będą to konstrukcje bliźniacze, które powstaną na tej samej płycie podłogowej.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Google.

To jest materiał Premium

Dołącz do Premium i odblokuj wszystkie funkcje dla materiałów Premium:

czytaj słuchaj skracaj

Dołącz do premium
Skrót artykułu