„7 w 17” - tak władze Opla nazwały ofensywę modelową, wchodzącą w skład wielkiego planu całkowitego odnowienia oferty firmy. W latach 2016–2020 do sprzedaży trafi w sumie aż 29 nowości. Skupmy się na przyszłorocznych premierach.

1. Ampera-e. Już wiosną u dealerów Opla pojawi się przestronny hatchback segmentu B z elektrycznym napędem. To w pełni funkcjonalne (akumulatory w podłodze) i dynamiczne auto (0-50 km/h w 3,2 s) będzie oferować aż 500 km zasięgu na w pełni naładowanych bateriach. Dowiedz się więcej.

2. Insignia Grand Sport. Flagowy Opel w wersji liftback zadebiutuje w marcu na salonie w Genewie. W salonach można się go spodziewać bliżej lata. Auto będzie większe i lżejsze od poprzednika oraz wyposażone w najnowsze technologie. Dowiedz się więcej.

3. Insignia Sports Tourer. W drugiej połowie roku do oferty dołączy praktyczniejszy wariant kombi, mający wyróżniać się sportową stylistyką.

4. Insignia Country Tourer. To będzie rok Insignii. Tak jak w przypadku obecnej generacji modelu, w dalszej kolejności pojawi się kombi z off-roadową stylizację, wyższym prześwitem i napędem 4x4.

5. Elektryczny Vivaro. Osobowy van doczeka się bezemisyjnej wersji. Bliższe informacje nie są jeszcze dostępne.

6. Crossland X. Na początku 2017 roku do odświeżonego Opla Mokka X ma dołączyć nowy, miejski crossover.

7. Kompaktowy crossover. Gama modelowa Opla powiększy się również o większego crossovera, który dołączy do modeli Astra i Zafira.