Aby zapewnić, że benzyny nie zabraknie, rzeczniczka Polskiego Koncernu Naftowego wystosowała apel do zmierzających w ten rejon. Joanna Zakrzewska prosi o wcześniejsze tankowanie i zapewnia, że Orlen cały czas realizuje wzmożone dostawy do pasa przygranicznego.

Orlen: Zostawmy paliwo najbardziej potrzebującym

Zdaniem Orlenu paliwa na wschodzie nie brakuje, ale mimo to firma prosi o rozsądny dobór miejsc tankowania. Wszystko dlatego, że sprzedaż tego towaru wzrosła w ostatnich dniach nawet czterokrotnie. Z kolei Daniel Obajtek zapewnia, że dostawy paliw na wszystkie stacje koncernu w Polsce są realizowane. Prezes zarządu PKN Orlen uspokaja też, że w związku ze wzmożonym ruchem na stacjach przy granicach, podejmowane są odpowiednie działania. Zdaniem prezesa wszyscy klienci mają zapewniony dostęp do produktów i usług, a firma odpowiada na obecne zapotrzebowanie na paliwa.

Orlen: Dostawy surowca odbywają się na bieżąco

- komentuje Obajtek.

W komunikacje z 25 lutego pojawia się również zapewnienie, że zabezpieczone są dostawy ropy naftowej do rafinerii grupy w Polsce, Czechach i Litwie. Dostawy surowca odbywają się na bieżąco, zgodnie z kontraktami i paliwa w Polsce nie brakuje. Zarówno zapasy ropy, jak i produkcja paliw odbywają się na poziomie wystarczającym dla pokrycia bieżącego zapotrzebowania oraz realizowana jest hurtowa sprzedaż paliw.

– powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Orlen: Polska dysponuje odpowiednimi zapasami surowca

Komunikat prasowy Orlenu wystosowany już w trakcie wojny w Ukrainie zapewnia, że tansport ropy naftowej rurociągiem z kierunku wschodniego do Polski odbywa się zgodnie z harmonogramem tłoczeń. PKN Orlen, Grupa Lotos i PERN monitorują sytuację na bieżąco i są przygotowane na każdy scenariusz. Zdaniem biura prasowego Orlenu Polska dysponuje odpowiednimi zapasami surowca i zdywersyfikowanymi źródłami dostaw ropy naftowej, a kraj jest zabezpieczony przed nieprzewidzianymi sytuacjami w obszarze ropy i paliw.