Pdczas salonu samochodowego w Pekinie Maxime Picat (Dyrektor Generalny Automobiles Peugeot), Li Haigang oraz Mathieu Vennin (odpowiednio: Dyrektor Generalny i Wicedyrektor Generalny Donfeng Peugeot), Bruno Famin (Dyrektor Peugeot Sport) i Stéphane Peterhansel zapowiedzieli oficjalnie udział zespołu Peugeot Total w tym maratonie. Na starcie staną trzy załogi zespołu w składzie: Stéphane Peterhansel / Jean-Paul Cottret; Cyril Despres / David Castera oraz Sébastien Loeb / Daniel Elena.

Zespół Peugeot Total, zachęcony niedawnymi zwycięstwami w rajdach terenowych, stawia przed sobą nowe zadanie: pokonać Jedwabny Szlak, biorąc udział w legendarnym i słynącym z trudności Rajdzie Silk Way, którego trasa prowadzić będzie z Moskwy do Pekinu.

Prawie rok po Rajdzie China Silk Road, w którym Peugeot triumfował, zajmując dwa pierwsze miejsca, oraz po zwycięskim Rajdzie Dakar 2016, który wygrała załoga Peterhansel/Cottret, zespół Peugeot Total ponownie wyruszy w drogę do Chin z ambicją wywalczenia kolejnego zwycięstwa w dyscyplinie, jaką są długodystansowe rajdy terenowe.

Do swojego pierwszego występu w Rajdzie Silk Way Peugeot wystawi trzy z czterech swoich załóg startujących samochodami Peugeot 2008 DKR. Będą to:

– Stéphane Peterhansel, najbardziej utytułowany kierowca świata w dziedzinie rajdów terenowych, z m.in. 12 zwycięstwami w Rajdzie Dakar i triumfem w edycji 2015 Rajdu China Silk Road. Wraz z nim wystartuje jego nieodłączny pilot Jean-Paul Cottret. Weterani tej dyscypliny będą walczyli o swoje pierwsze zwycięstwo w tej imprezie.

– Cyril Despres (pięciokrotny zwycięzca Rajdu Dakar na motocyklach) i jego pilot David Castera, którzy w ubiegłym roku zajęli w Chinach drugie miejsce, a niedawny Rajd Dakar ukończyli na siódmej pozycji, wykazują imponujące postępy.

– Sébastien Loeb i Daniel Elena, którzy jako ostatni zasilili skład zespołu PEUGEOT TOTAL, mają już na swoim koncie udział w Rajdzie Maroka 2015 i spektakularny debiutancki występ w ostatniej edycji Rajdu Dakar. Rajd Silk Way pozwoli im zebrać wiele nowych doświadczeń w dziedzinie techniki jazdy terenowej i pokonywania typowych dla niej przeszkód i trudności nawigacyjnych. Załoga ta traktuje swój start jako kolejną okazję do zdobywania doświadczenia w warunkach ekstremalnych.