Wcześniej Bridgestone współpracował z Lamborghini przy modelach Huracán STO, EVO i Tecnica. Teraz został wybrany na wyłącznego partnera oponiarskiego pierwszego terenowego wariantu Lamborghini Huracána — odmiany Sterrato. W ramach współpracy japońska firma zaprojektowała opony terenowe i zimowe dla tego pierwszego na świecie supersamochodu terenowego wyposażonego w silnik 5.2 V10 o mocy 610 KM i napęd na wszystkie koła.

Lamborghini Huracan Sterrato Foto: Lamborghini
Lamborghini Huracan Sterrato

Opona została opracowana i wyprodukowana w Europie. Zastosowano w niej nową mieszankę zwiększająca przyczepność, a specjalnie zaprojektowany bark zapewnia zwiększoną trakcję w głębokim błocie i żwirze. Z kolei wzór bieżnika został dobrany tak, by gwarantować najlepsze prowadzenie i osiągi przy dużych prędkościach, bez kompromisów w zakresie właściwości terenowych.

Technologia Run-Flat umożliwia kontynuowanie jazdy po przebiciu przez 80 km z prędkością do 80 km/h.

Opony Bridgestone Dueler All-Terrain AT002 dostępne są w dwóch rozmiarach: 235/40 RF19 96W XL RFT na przednią oś oraz 285/40 RF19 107W XL RFT na tylną. Dla właścicieli Lamborghini Huracána Sterrato przygotowano również zimowe opony Bridgestone Blizzak LM005, w tych samych rozmiarach.

Lamborghini Huracan Sterrato Foto: Lamborghini
Lamborghini Huracan Sterrato