Pokazany przejazd oznacza, że w tunelu pod Ursynowem ułożono już w całości nawierzchnię betonową. Wiadomo też, że aktualnie po jego wschodniej stronie układane są brakujące krótkie odcinki nawierzchni betonowej. Z kolei po zachodniej, gdzie beton wylany jest w całości, trwa montaż ekranów przeciwhałasowych na wjeździe do tunelu. W samym tunelu natomiast trwają prace przy budowie podwalin pod okładziny ścian szczelinowych oraz ich montaż. Prace wykończeniowe trwają we wnękach alarmowych i technicznych oraz przejściach awaryjnych. Montowane są kolejne elementy wyposażenia systemów bezpieczeństwa i zarządzania ruchem.

Tunel pod Ursynowem – prace na powierzchni

Po wschodniej stronie węzła Warszawa Ursynów trwa budowa ekranów akustycznych. Na obiektach mostowych zamontowano siatki zabezpieczające. W rejonie ulic Lanciego i Branickiego wykonywane są roboty brukarskie. Prowadzone są także prace związane z profilowaniem terenów płaskich oraz nasadzenia drzew i krzewów.

Droga S2 - Południowa Obwodnica Warszawy Foto: GDDKiA
Droga S2 - Południowa Obwodnica Warszawy

Jak określa GDDKiA, zaawansowanie prac na ursynowskim odcinku S2 POW to ok. 90 proc. Jeszcze niedawno drogowcy twierdzili, że należy spodziewać się zakończenia wszystkich robót w czerwcu tego roku, jednak nie oznacza to, że kierowcy pojadą tunelem w tym terminie. Po zakończeniu prac odbędą się jeszcze testy i odbiory i to od nich będzie w dużej mierze zależał ostateczny termin oddania odcinka do użytkowania. Na dzień dzisiejszy jeszcze go nie znamy.