W miniony wtorek 14 marca po godzinie 21:00 w Białej służby otrzymały zgłoszenie, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca bmw wjechał w budynek mieszkalny. Policjanci ruchu drogowego po przyjechaniu na miejsce potwierdzili, że 19-latek z powiatu prudnickiego faktycznie był pod wpływem alkoholu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nietrzeźwy nastolatek wjechał w budynek

Funkcjonariusze przebadali go alkomatem, Okazało się, że młody mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Podczas kontroli i sprawdzania bazy danych wyszło też na jaw, że 19-latek nie ma prawa jazdy.

Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń, ale wkrótce poniesie karę. 19-latkowi grozi do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5 tys. zł. grzywny.

Policja przypomina, jak niebezpieczne jest poruszanie się samochodem pod wpływem alkoholu. To zagrożenie nie tylko dla kierowcy, lecz także dla innych osób.

"Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych" przypomina policja.