Nastolatek chciał nieco się rozerwać, więc "pożyczył" od rodziców Chevroleta Corvette C5 i 11 marca br. zaczął gnać nocną porą wzdłuż Georges Road w New Jersey. Zdawał sobie sprawę, z jak potężnym autem ma do czynienia. Produkowany w latach 1997-2004 Chevrolet ma pod maską silnik V8 16V o pojemności 5,7 l i mocy 340-350 KM (w zależności od wersji). Corvette może rozpędzić się nawet do 280 km na godz., a osiągnięcie "setki" zajmuje zaledwie 4,7 sekundy.

Przeczytaj także: W latach 50. XX w. zdobyły status prawdziwych ikon motoryzacji. Poznajcie 20 najpiękniejszych aut tamtego okresu

17-latek przecenił swoje umiejętności. Myślał, że będzie w stanie zapanować nad samochodem. Rozbił się jednak o Pierre's of South Brunswick, czyli popularne delikatesy — informuje lokalna policja.

Wyszedł z tego cało. "Niewiarygodne"

Auto zostało poważnie uszkodzone. Opierając się na zdjęciach, widzimy, że zniszczeniu uległ przedni zderzak, a także lewe drzwi czy nadkola. Serwis carscoops.com wyjaśnia, że także opony i felgi zostały mocno pokiereszowane, ponieważ 17-latek prześlizgnął się nimi po betonowym krawężniku.

Przeczytaj także: Corvette, Duży Fiat, Syrena czy chiński elektryk — najciekawsze auta do wypożyczenia na minuty

17-latek musiał odpowiadać przed policją i rodzicami za spowodowaną kolizję, jednak nie jest to koniec jego problemów. Musi także zapłacić za wyrządzone szkody. Jak wyjaśniają funkcjonariusze, najważniejsze, że chłopak nie doznał żadnych obrażeń. Wyszedł cało z tego zdarzenia.

Źródła: carscoops.com, Police — South Brunswick Township