Partnerem katalońskiego klubu od 2019 r. jest nowo powstała marka Cupra, wydzielona od hiszpańskiego Seata. Umowę zawarto na okres pięciu lat. Przekazanie nowych aut, wcześniej skonfigurowanych przez piłkarzy, odbyło się w centrum treningowym FC Barcelony - Ciutat Esportiva Joan Gamper.

Największym powodzeniem cieszył się oficjalny samochód FC Barcelony, czyli Cupra Formentor. To pierwszy model stworzony wyłącznie dla tej marki. Większość piłkarzy, m.in. Miralem Pjanic czy Gerard Pique (odbierze swoje auto w innym terminie), zdecydowała się na matowy kolor „Magnetic Tech” oraz topowy silnik 2.0 TSI o mocy 310 KM ze skrzynią biegów DSG i napędem na 4 koła. Auto w tej konfiguracji kosztuje w polskim salonie od niespełna 200 tys. zł. (z dodatkami cena może jeszcze sporo podskoczyć).

Globalny ambasador marki Cupra – bramkarz Marc ter Stegen – wybrał Cuprę Formentor w wersji hybrydowej plug-in o mocy 245 KM. Z kolei dwóch obrońców - Clément Lenglet i Junior Firpo – postawili na SUV-a Cupra Ateca (2.0 TSI 300 KM).