Podczas wspólnej konferencji prasowej burmistrza i departamentu policji Nowego Jorku zwrócono uwagę na znaczny wzrost liczby kradzieży samochodów w tym mieście. Szczególną "popularnością" cieszą się auta marek Hyundai i Kia. W 2023 r. skradziono ich już 966. Rok wcześniej z nowojorskich ulic "zniknęło" 815 koreańskich aut.

Przedstawiono rozwiązanie, które ma pomóc w zwalczaniu tego zjawiska. Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams zapowiedział, że do walki z przestępczością zostanie wykorzystana nowoczesna technologia.

Poinformowano, że miasto w ramach trójstronnego partnerstwa zamierza rozdawać AirTagi, czyli lokalizatory Apple. Mają one być ukrywane w samochodach, a następnie wykorzystywane przez policję do zlokalizowania pojazdu w razie jego kradzieży.

Stowarzyszenie na rzecz lepszego Nowego Jorku przekazało 500 AirTagów, które zostaną rozdane nowojorczykom za darmo, choć władze miasta zdają sobie sprawę, że przy liczbie mieszkańców miasta sięgającej 8,5 mln to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Urzędnicy zachęcali także mieszkańców miasta do zakupu AirTagów na własny koszt.

Źródła: MailOnline, carscoops.com