Do policjantów z posterunku policji w Białośliwiu pod koniec stycznia dotarło zgłoszenie o kradzieży 130 balotów siana, które było składowane na okolicznych polach. Wartość skradzionego łupu oszacowano na blisko osiem tys. zł.

Zobacz: 9-latek na rowerze wjechał pod autobus miejski. Wystarczyła chwila nieuwagi

Funkcjonariusze na początek postanowili dowiedzieć się m.in. jakimi specjalistycznymi przyczepami zostało wywiezione siano. Ustalili także, jaki pojazd wykorzystano do kradzieży. Później udało im się także dotrzeć do nagrań z kamer monitoringu.

Przeczytaj: Inspektorzy ITD postanowili mu się przyjrzeć. Kierowca dziwnie prowadził zestaw

Na nagraniu widać jak ciągnik z charakterystycznymi przyczepami najpierw przyjeżdża w kierunku miejsca, w którym składowano siano, a następnie wraca stamtąd ze skradzionym łupem.

Ciągnik, którym ukradziono 130 balotów siana
Ciągnik, którym ukradziono 130 balotów siana

Policjantom udało się ustalić tożsamość osoby odpowiedzialnej za kradzież. Okazał się nią 59-letni mieszkaniec gminy Miasteczko Krajeńskie.

Sprawdź: Inspektorzy ITD trafili w dziesiątkę. Zainteresowała ich źle zaparkowana ciężarówka

59-latek zatrzymany za kradzież balotów siana o łącznej wartości blisko ośmiu tys. zł
59-latek zatrzymany za kradzież balotów siana o łącznej wartości blisko ośmiu tys. zł

Mężczyzna w ciągu niespełna dwóch miesięcy trzykrotnie pojawiał się na polach pokrzywdzonego, skąd zabierał baloty siana. Złodziej złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. 59-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty, za które grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródła: pila.policja.gov.pl, tvn24.pl

(MĆ)

Ładowanie formularza...