Kiedy na drogach ekspresowych lub autostradach widzi się wyprzedzanie z udziałem ciężarówek z naczepami, to trwa to zazwyczaj bardzo długo. Jednak tym razem zrobiło się bardzo niebezpiecznie.

Zobacz także: Opowiedział, jak zmniejszyć cenę paliwa

Kierowca nie chciał odpuścić i miał miejsce pojedynek drogowy

Na nagraniu z kamery samochodowej, zamieszczonym na kanale Stop Cham, widać, jak jeden z kierowców zbliża się do wyprzedzających się ciężarówek. Początkowo manewr wyprzedzania wygląda standardowo, jak na tego typu pojazdy.

W pewnym momencie kierowca jadący prawym pasem zaczyna przyspieszać, nie dając się wyprzedzić. Z kolei kierujący autem na lewym pasie nie zamierzał rezygnować i również mocniej wcisnął pedał gazu.

Nie dał za wygraną i został zepchnięty

Jednak to nie wszystko. Kiedy jego "rywal" nie chciał odpuścić, to zaczął zjeżdżać na prawą stronę, spychając go na pas awaryjny oraz barierki ochronne. Mogło się to skończyć tragedią, ale ostatecznie kierowca znajdujący się na prawym pasie, zwolnił i dał się wyprzedzić.

Zobacz także: Motocyklista prawie stracił głowę. Winna taśma do bagażu

Cała sytuacja wyglądała niebezpiecznie i mogło dojść do tragedii, w której mógłby ktoś ucierpieć. Na dodatek, w przypadku kolizji, prawdopodobnie zostałaby zablokowana cała jezdnia w kierunku, w którym poruszały się oba pojazdy. Na szczęście skończyło się szczęśliwie.