Zatrzymania dokonano na trzech posesjach znajdujących się w powiecie wołomińskim. Policjanci wspólnie ze strażą graniczną przeprowadzili działania, podczas których doszło do zatrzymania siedmiu mężczyzn.

Akcja policji była podzielona na dwa rejony w podwarszawskim powiecie wołomińskim. Na pierwszej posesji funkcjonariusze odnaleźli części z samochodu skradzionego z Niemiec, a także karoserię Nissana Qashqai, który został skradziony z warszawskiego Targówka. Ponadto zabezpieczono elementy elektroniczne, a także profesjonalne urządzenia służące do zagłuszania sygnałów radiowych. W związku z tą akcją zostało zatrzymanych trzech mężczyzn w wieku 44, 20 i 21 lat. Właściciel usłyszał zarzut paserstwa. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Jednocześnie na kolejnych dwóch działkach dokonano zatrzymania następnych osób. Byli to 31-letni bracia oraz ich dwóch pracowników. Także im zostały postawione zarzuty paserstwa. Wśród znalezionych części zidentyfikowano zdekompletowaną Toyotę RAV4, skrzynię biegów z Lexusa, karoserię Volvo XC60, części elektroniczne, silniki oraz inwerter. Elementy w większości pochodziły z samochodów skradzionych w Warszawie i okolicach. Poza częściami zabezpieczono także wiertarkę, którą prawdopodobnie były usuwane oznaczenia identyfikacyjne.

Dzięki nowoczesnym narzędziom policja już na miejscu była w stanie zidentyfikować niektóre części i sprawdzić ich pochodzenie. Łączna wartość znalezionych przedmiotów sięgała prawie 450 tys. zł.