W związku z nadchodzącymi feriami policjanci ruchu drogowego w całej Polsce podejmą działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo dzieciom wyjeżdżającym na zimowy wypoczynek. W ramach akcji "Ferie 2024" Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz ich kierowców autobusów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

W wykazie tym znaleźć można zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców, co oznacza, że wszyscy możemy zgłaszać pojazdy oraz ich kierowców, co do których mamy jakiekolwiek wątpliwości. Policjanci zaznaczają, że dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie ich o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu.

Policja jednocześnie informuje, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Szczegółowy wykaz punktów, w których przeprowadzana będą kontrole wraz z numerami telefonów kontaktowych do zgłaszania takiej konieczności znaleźć można w pliku pdf udostępnionym na stronach policji.

W 2024 r. kalendarz ferii przedstawia się w następująco:

  • 15 – 28 stycznia 2024 r. — w tym czasie odpoczynek od szkoły będą mieli uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego;
  • 22 stycznia-4 lutego 2024 r. — w drugiej turze ferie zimowe przypadną dwóm województwom — podlaskiemu i warmińsko-mazurskiemu;
  • 29 stycznia – 11 lutego 2024 r. — początek lutego będzie czasem relaksu dla uczniów z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego;
  • 12 – 25 lutego 2024 r. — najpóźniej zimowa przerwa od szkoły przypadnie uczniom z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego.