Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które wpłynęło do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Dotyczyło ono posiadłości na jednej z wiejskich miejscowości w gminie Warta Bolesławiecka, gdzie znajdować się miał pojazd ukradziony na terenie Niemiec. W trakcie kontroli działki, w budynku gospodarczym, funkcjonariusze odkryli ładowarkę kołową zgłoszoną jako skradzioną o wartości 27 tys. euro.

Na tym się jednak nie skończyło. W pomieszczeniu znajdowały się inne pojazdy, które również zostały skontrolowane pod kątem pochodzenia. Jak się okazało, znajdujące się tam kamper oraz ciągnik rolniczy również figurowały w bazie policji jako ukradzione, a ich wartość wynosi około 110 tys. zł. Zabezpieczono z nimi także motocykl, jednak jego pochodzenie jest jeszcze analizowane.

Odzyskany kamper skradziony w Niemczech Foto: Policja
Odzyskany kamper skradziony w Niemczech

Zatrzymano pasera mienia

Jak podaje policja, każdy z pojazdów został skradziony w innej miejscowości na terenie Niemiec, w okresie września i października br. Łączna przybliżona wartość wszystkich pojazdów to prawie 140 tys. euro. W trakcie śledztwa zatrzymany został użytkownik pomieszczenia gospodarczego, 51-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Zostały mu postawione zarzuty paserstwa mienia o znacznej wartości, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo na czas śledztwa prokuratura nałożyła na mężczyznę dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Odzyskany ciągnik rolniczy skradziony w Niemczech Foto: Policja
Odzyskany ciągnik rolniczy skradziony w Niemczech