Jeden z mieszkańców powiatu oławskiego na parkingu przed blokiem zauważył w nocy dwóch mężczyzn kręcących się przy zaparkowanych samochodach. Podejrzewając, że mogą próbować kradzieży powiadomił natychmiast policję. Dyżurny w Oławie na miejsce skierował policyjne patrole.

Funkcjonariusze na miejscu zauważyli samochód marki Fiat Punto jadący bez świateł, a w środku siedzące dwie osoby. Policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli.

Kierowca nie reagował, nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Kilkadziesiąt metrów dalej został zablokowany przez inny radiowóz.

W samochodzie było dwóch mieszkańców powiatu oławskiego w wieku 21 i 22 lat. Funkcjonariusze ustalili, że obaj próbowali ukraść koła z golfa. Udało im się jedynie odkręcić kilka śrub mocujących koła. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Natomiast w Jeleniej Górze kierowca zaczął uciekać przed policjantami.

Mężczyzna wyjechał ze Szklarskiej Poręby i został zatrzymany po trwającym kilkadziesiąt minut pościgu w Jeleniej Górze na ulicy Konwaliowej.

20-latek w trakcie ucieczki złamał szereg przepisów ruchu drogowego między innymi: nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo kilkakrotnych wezwań, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, kierował samochodem bez świateł, zmuszał innych kierujących do zjazdu na pobocze, wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Przyczyną nie zatrzymania do kontroli i ucieczki był brak uprawnień do kierowania pojazdami i chęć sprawdzenia... jak wygląda pościg.

Policjanci piratowi postawili 25 zarzutów o wykroczenia, za które naliczyli mu 129 punktów karnych.

20-latek w trybie przyspieszonym został doprowadzony do sądu grodzkiego, który za popełnione wykroczenia orzekł wobec niego 2-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 3 tysięcy złotych grzywny.

Źródło i zdjęcia: KGP