Najnowsze samochody, nowoczesne technologie i tłumy zwiedzających - tak w telegraficznym skrócie można opisać poznański Motor Show. Podczas gdy inne salony tracą na znaczeniu, targi motoryzacyjne w Poznaniu z roku na rok rosną w siłę - zarówno pod kątem organizacji, jaki i samego zainteresowania imprezą. W ubiegłym roku hale Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Motor Show odwiedziło ponad 151 tys. osób!

Poznań Motor Show Foto: Auto Świat
Poznań Motor Show

To nie powinno dziwić, ponieważ w Poznaniu odbywa się prawdziwe motoryzacyjne święto na europejskim poziomie. W blasku reflektorów można podziwiać ważne motoryzacyjne premiery. W tym doborowym towarzystwie największych i najbardziej renomowanych producentów nie zabraknie również marki Michelin, która jest tegorocznym partnerem targów.

Opony są nieodłącznym elementem każdego samochodu. Francuska firma będzie promowała swoje najnowsze produkty na własnym stoisku w hali nr 5, ale opony z napisem „Michelin” będzie można znaleźć w wielu innych miejscach. Z bogatego doświadczenia tego francuskiego producenta korzystają bowiem najbardziej prestiżowe i sportowe marki samochodowe - to najlepsza możliwa rekomendacja. Wystarczy zajrzeć na stoiska Porsche, BMW czy Mercedesa-AMG, żeby się o tym przekonać.

Nowość do SUV-ów

Michelin pokaże w Poznaniu dwie ważne nowości w dwóch segmentach. Najważniejszą premierą z punktu widzenia rynku będzie opona stworzona specjalnie do popularnych aut typu SUV – Michelin Pilot Sport 4 SUV. Zadebiutuje ona w Mercedesie GLC, ale szeroka gama 53 rozmiarów – od 17 do aż 23 cali - pozwoli na dobór opon do niemal wszystkich modeli, również tych sportowych z mocnymi silnikami.

Nowy produkt, tak jak auta klasy SUV, ma łączyć w sobie wiele różnych cech: sportowe właściwości, wysoki komfort jazdy i wytrzymałość. Michelin zapewnia, że Pilot Sport 4 SUV gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i jak najlepsze osiągi przez cały okres ich użytkowania. Potwierdziły to już pierwsze testy przeprowadzone przez niemieckie organizacje TÜV-SÜD i DEKRA. Opony Michelin okazały się numerem 1 we wszystkich kluczowych kategoriach: w hamowaniu na suchej nawierzchni, hamowaniu na mokrej nawierzchni, sterowności na mokrej nawierzchni i teście przebiegu. Uzyskały znacznie lepsze wyniki w porównaniu z produktami konkurencyjnych marek premium.

Gama opon Michelin Pilot Sport Foto: Michelin
Gama opon Michelin Pilot Sport

„Hołek” na stoisku Michelin

Podczas oficjalnej konferencji prasowej Michelin (czwartek o godz. 14.00) o nowych oponach Pilot Sport 4 SUV opowie Krzysztof Hołowczyc, który jako jeden z pierwszych mógł je przetestować w realnych warunkach w Lizbonie. Nasz utytułowany kierowca rajdowy - pierwszy Polak, który stanął na podium Rajdu Dakar - podzieli się swoimi doświadczeniami z tym produktem i nie tylko.

Emocji nie zabraknie!

Po drugiej części poznańskiego stoiska Michelin znajdzie się 520-konne, wyczynowe Porsche 911 GT3 RS. To do tego modelu (oraz 911 GT2 RS) dedykowana jest jedna z najszybszych opon na świecie - Michelin Pilot Sport Cup 2 R. To opona typowo torowa z homologacją drogową, umożliwiającą osiągnięcie 100 km/h w czasie 3,4 s i pozwalająca rozpędzić się do ok. 320 km/h Ten niepozorny kawałek gumy może robić naprawdę dużą różnicę – zapewniając wyższe bezpieczeństwo i kontrolę nad autem. Nowoczesne technologie wywodzące się z motorsportu pozwalają wydobyć z samochodu maksimum, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku aut typowo sportowych.  

Michelin Pilot Sport Cup 2 R Foto: Michelin
Michelin Pilot Sport Cup 2 R

Poznań Motor Show 2019 odbędzie się halach Międzynarodowych Targów Poznańskich na ul. Głogowskiej 14. Impreza potrwa od czwartku 28 marca (dzień prasowy) do niedzieli 31 marca. Więcej informacji o godzinach otwarcia targów i biletach można znaleźć na stronie: motorshow.pl.

Michelin Foto: Michelin
Michelin