Dlaczego właśnie Mitsubishi Lancer? Odpowiedź może być tylko jedna - obecnie kompaktowy sedan Mitsubishi został wyceniony na 52 990 zł w przypadku wersji sedan, oraz 54 990 zł za Lancera Sportback.

Zdawałoby się, że za te pieniądze nie można kupić kompaktowego auta zapewniającego odpowiedni komfort podrtóżowania. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Promocyjny Lancer 1.6 w wersji Inform oferuje wiele za niewiele.

Co zatem otrzymamy wybierając Mitsubishi Lancera w wersji Inform?

Standardowe wyposażenie tego modelu obejmuje:

- Przednie poduszki bezpieczeństwa (dwustopniowe z możliwością wyłączenia poduszki pasażera)

- Boczne poduszki bezpieczeństwa

- Kurtynowe poduszki bezpieczeństwa

- Kolanowe poduszki bezpieczeństwa (kierowca)

- ABS z EBD

- Aktywna stabilizacja toru jazdy i kontrola trakcji (ASTC)

- Układ wspomagania hamowania (BA)

- System ostrzegania o nagłym hamowaniu (ESS)

- Centralny zamek sterowany pilotem w kluczyku (2 sztuki)

- Przednie i tylne szyby sterowane elektrycznie

- Elektrycznie sterowane lusterka w kolorze czarnym

- Radio CD/MP3

- 4 głośniki

Wszystko wskazuje na to, że to bardzo atrakcyjna propozycja. Bowiem pomimo kilku lat obecności na naszym rynku Mitsubishi Lancer to nadal bezpieczne auto, które w testach Euro NCAP otrzymało maksymalną notę pięciu gwiazdek.

Może nie jest to najnowsza konstrukcja, ale wiemy już, że jak przystało na japońskie auto kompaktowe Mitsubishi jest modelem którym warto się zainteresować z wielu powodów i nie jest to tylko atrakcyjna cena ale również sprawdzona technologia i atrakcyjne warunki gwarancji.

Jeśli więc szukasz auta takiego jak Mitsubishi Lancer i wcześniej nie brałeś tego modelu pod uwagę, to może teraz warto odwiedzić salon Mitsubishi - taniej już chyba nie będzie.