Rajd Barbórka rozegrany zostanie w sobotę, 13 grudnia. Na starcie tradycyjnie zobaczymy czołowych polskich kierowców, rywalizujących, na co dzień nie tylko w rajdach, ale także innych dyscyplinach sportu samochodowego: wyścigach płaskich i górskich, rallycrossie czy rajdach terenowych.

Termin tegorocznego rajdu został przesunięty o tydzień, ze względu na start polskich załóg w rundzie Mistrzostw Świata w Walii (kolizja terminów w pierwszą sobotę grudnia).

Rajd Barbórka, który odbędzie się już po raz 46, choć nie stanowi eliminacji Mistrzostw Polski, należy do najbardziej prestiżowych imprez w naszym kraju. Rok rocznie dziesiątki tysięcy kibiców, nie tylko mieszkańców stolicy, gromadzą się przy trasie odcinków specjalnych, szczególnie na ulicy Karowej. Rozgrywane zawsze późnym popołudniem, przy sztucznym oświetleniu, Kryterium o Puchar Teleexpressu jest, obok słynnej kostki w Walimiu, uważane za najbardziej klasyczny odcinek w polskich rajdach.

Rajd Barbórka rozpocznie się 13 grudnia tradycyjnie próbą na Żeraniu. Następnie załogi przyjadą na Cytadelę oraz na Bemowo, gdzie odbędzie się trzeci odcinek specjalny na terenie Ośrodka Automobilklubu Polski (ul. Powstańców Śląskich 127). Tam też zlokalizowany jest Park Serwisowy.

Następnie zawodnicy pojadą na znów na Żerań i Cytadelę. Szósty OS rozegrany zostanie ponownie na Bemowie, a będzie to slalom równoległy - z jednoczesnym udziałem dwóch samochodów na trasie.

O godzinie 15.30 ogłoszona zostanie przez Zespół Sędziów Sportowych (którego przewodniczącym jest Grzegorz Lewandowski) lista załóg dopuszczonych do Kryterium Karowa. Decydująca próba rozpocznie się o godzinie 17.30.

Tuż po zakończeniu siódmego odcinka specjalnego odbędzie się ceremonia rozdania nagród najlepszym załogom w Kryterium Karowa, a zwycięzcy spotkają się z dziennikarzami.

Dyrektorem 46. Rajdu Barbórka jest Zdzisław Siwiński.

- Pragnę poinformować, że nasze zaproszenie przyjął Tommi Tomi Mäkinen! – powiedział dyrektor Siwiński. Czterokrotny mistrz świata w latach 1996, 1997, 1998 i 1999 przybędzie do Warszawy dzięki pomocy Leszka Kuzaja.

Więcej szczegółów: www.rajdbarborka.pl