Działaczy z Sopockiego Stowarzyszenia Sportowego Automobilklub Orski należy pochwalić za przedrajdową oprawę. Ceramonia startu na Starym Mieście, uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem poległych stoczniowców, wyścig na stadionie żużlowym – to wszystko stworzyło doskonałą otoczkę.

Sam rajd miał swoją dramaturgię z Bryanem Bouffierem i Xavierem Panseri w roli głównej. Francuzi w samochodzie Peugeot 207 Super 2000 potrafili awansować z 24 pozycji po trzecim odcinku specjalnym, na trzecie miejsce po jedenastym. Odrobili do krajowej czołówki ponad dwie minuty, potrafili wygrywać po 1,5 sekundy na OS-owym kilometrze. Zdobyli tym ogromny szacunek zarówno dla siebie, jak też dla debiutującego w tym roku na rajdowych trasach modelu Peugeot 207 S2000.

Oczy kibiców były też skupione na Leszku Kuzaju i Jarku Baranie. Niestety Mistrz Polski nie zdołał i tym razem przełamać złej passy. Jechało mu się ciężko, nie ukończył pierwszego etapu.

Nie błyszczeli też liderzy klasyfikacji RSMP, Tomasz Kuchar i Jakub Gerber. Michał Sołowow i Maciej Baran, wiceliderzy Mistrzostw Europy pieli się w górę, ale ostatecznie nie zmieścili się w „dziesiątce”.

Dobrze można mówić jedynie o Zbigniewie Gabrysiu i Arturze Nadkańcu oraz braciach Michale i Grzegorzu Bębenkach. Te dwie załogi przez cały czas jechały bardzo równo, co przełożyło się na wynik. Poniżej minuty do liderów oprócz Bębenków i Bouffiera stracili tylko Sebastian Frycz i Jacek Rathe.

Zespól Sędziów Sportowych nałożył po rajdzie karę czterech na Stefana Karnabala i Michała Kuśnierza, w wyniku której załoga spadła z zajmowanej szóstej pozycji na dalsze miejsce.

KLASYFIKACJA RAJDU LOTOS

WYNIKI W KLASIE SUPER 2000

WYNIKI W KLASIE SUPER 1600

WYNIKI W KLASIE A6

WYNIKI W KLASIE A7

WYNIKI W RAJDOWYM PUCHARZE PEUGEOT

MiejsceKierowca (Auto) Czas1.Tomasz Dąbrowski Igor Stasz (Peugeot 206 XS) 2:13.40,0godz.2. Marcin Dobrowolski i Michał Dobrowolski (Peugeot 206 XS)strata10,2 sek.3. Michał Streer Krzysztof Janik (Peugeot 206 XS)3.32,1min.