Przeniesienie Lewandowskiego do FC Barcelony stało się ogromnym wydarzeniem dla lokalnych kibiców drużyny. RL9 od czasu pojawienia się w stolicy Katalonii cieszy się ogromną popularnością. Teraz kibice "dorwali Lewego", jak opuszczał centrum treningowe klubu. Okazuje się, że gdy polski napastnik pojawia się w bramie centrum treningowego, czeka tam na niego wielu fanów. Niestety zachowanie niektórych jest bardzo nachalne, za to inni zwrócili szczególną uwagę na rejestrację Bentleya polskiego piłkarza.

Specjalna tablica rejestracyjna na aucie Roberta Lewandowskiego

Za to lokalne media wychwyciły znaczącą i jeszcze niemiecką rejestrację na Bentleyu Continentalu GTC, którego piłkarz ma od dwóch lat. Owa rejestracja to "M RL 9999". "M" - oznacza Monachium, ale już następujące znaki są wyborem zawodnika. "RL" to oczywiście inicjały Lewandowskiego, za to "9" to jego numer na koszulce, z którym kojarzony jest od lat.

W Niemczech spersonalizowanie tablicy rejestracyjnej jest o wiele tańsze niż w Polsce. Nad Wisłą jest to koszt 1 tys. zł, a u naszych zachodnich sąsiadów na tzw. "Wunschkennzeichen" wystarczy raptem 12,80 euro. Nam podoba się dobór znaków, jakiego dokonał Polak, rejestrując Bentleya. Ciekawe, jakie litery i cyfry trafią na hiszpańską rejestrację jego auta.

Robert Lewandowski 5 czerwca 2022 r. został oficjalnie zaprezentowany kibicom na stadionie Camp Nou a dwa dni później zagra swój pierwszy mecz na tym obiekcie w barwach FC Barcelona