Szokujące zdarzenie miało miejsce we wtorek, 4 stycznia 2022 r., wieczorem na przejeździe w Rudzienicach Suskich. Mrożące krew w żyłach nagranie wypadku zostało opublikowane w serwisie YouTube na kanale PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zobacz też: Dostawczak zmasakrowany przez pociąg. Tragiczny finał wypadku

Rudzienice Suskie: Pociąg z potężną prędkością uderzył w samochód

Na krótkim nagraniu widać, jak osobówka zwalnia przed przejazdem kolejowym, a potem włącza kierunkowskaz i skręca w prawo, prosto na tory, gdzie się zatrzymuje. Z pojazdu wybiega kobieta i obchodzi go dookoła. Następnie dołącza do niej świadek zdarzenia. Po chwili wokół samochodu zbiera się kilka osób, próbujących pomóc w tej bardzo niebezpiecznej sytuacji. Niestety, nikomu nie udało się powstrzymać wypadku. Pociąg z potężną prędkością uderzył w znajdujący się na torach samochód.

Za kierownicą samochodu siedziała 61-latka

Jak przekazała nam st. asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, do zgłoszenia zderzenia samochodu z pociągiem doszło kilka minut po godz. 19.

– poinformowała nas Joanna Kwiatkowska.

Jak podała policja, kobiecie z racji naruszenia artykułu 174 kodeksu karnego i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, grozić mogą nawet 3 lata więzienia.

Na szczęście w wyniku wypadku nikt nie został poszkodowany, jednak zdarzenie to spowodowało 4-godzinną przerwę w ruchu pociągów na linii Olsztyn-Iława.

Zmiażdżony w wypadku w Rudzienicach Suskich Hyundai
Zmiażdżony w wypadku w Rudzienicach Suskich Hyundai
Zmiażdżony w wypadku w Rudzienicach Suskich Hyundai
Zmiażdżony w wypadku w Rudzienicach Suskich Hyundai

Zobacz też: 25-latka wjechała na przejazd mimo zakazu. Uderzył w nią pociąg

PKP przypomina o żółtej naklejce

Polskie Koleje Państwowe informują, że w sytuacji tej zabrakło właściwego zachowania. Nie skorzystano bowiem z żółtej naklejki PLK – telefonu na numer alarmowy 112 i nie zgłoszono zdarzenia.

– podaje kanał PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zobacz też: Chciał zdążyć przed rozpędzonym pociągiem. Pojazd prawie go zmiażdżył [Wideo]

To bardzo ważne, by o tym pamiętać. Skorzystanie z żółtej naklejki i kontakt z numerem alarmowym 112 m.in. gdy samochód został unieruchomiony między rogatkami, w przypadku zdarzenia na przejeździe lub dostrzeżenia przeszkody na torach, pozwala uniknąć najgorszego scenariusza.

Ładowanie formularza...