Kierowca busa stracił prawo jazdy. Policjanci nie mogli uwierzyć, ilu przewoził pasażerów

Radosław Duda
Radosław Duda
Dodaj w Google
Zatrzymanym kierowcą okazał się 25-letni mężczyzna pochodzący z Drwalewa. Jak informuje policja, w busie jechało 13 pasażerów i kierowca, kiedy w dowodzie rejestracyjnym dopuszczalna liczba podróżujących to 9. Kierujący pojazdem otrzymał także mandat karny w wysokości 1500 zł. Samochód mógł odjechać dopiero z innym kierowcą i pod warunkiem wyjścia z niego nadmiarowej liczby pasażerów.

Przewożenie za dużej liczby pasażerów jest niebezpieczne!

Policja ostrzega przed takim zachowaniem. Kierowanie pojazdem z liczbą pasażerów przekraczającą liczbę miejsc w dowodzie rejestracyjnym jest szalenie niebezpieczne i w przypadku kolizji może być tragiczne w skutkach. Za przekroczenie dopuszczalnej liczby pasażerów grozi nam mandat w wysokości 300 zł i jeden punkt karny od każdej dodatkowej osoby. Ponadto, jeśli ta liczba jest większa od trzech, policja może zatrzymać prawo jazdy na okres trzech miesięcy.
Autor Radosław Duda
Radosław Duda

To jest materiał Premium

Dołącz do Premium i odblokuj wszystkie funkcje dla materiałów Premium:

czytaj słuchaj skracaj

Dołącz do premium
Skrót artykułu