Kierowca starej Skody Octavii przesadził podczas świętowania długiego weekendu. Jego "trójdzionek" zakończył się przez to szybciej, niż się spodziewał, bo już w sobotę wieczorem. Policjanci z Bytowa patrolowali wówczas odcinek DW 209 na wysokości Barnowa i zobaczyli zbyt szybko jadący samochód, więc zaczęli mierzyć mu prędkość. Wynik kontroli? 113 km/h, czyli o 63 km/h za dużo. To jednak dopiero wierzchołek góry lodowej.

O 63 km/h za szybko Foto: Policja Pomorska
O 63 km/h za szybko

Mężczyzna prowadził pod wpływem narkotyków

Zatrzymany przez policjantów 31-latek nie tylko nie zauważył, że jedzie o wiele za szybko przez Barnowo, ale ogólnie dość mało kojarzył. I nic w tym dziwnego, przeprowadzony przez policjantów narkotest wykazał bowiem, że mężczyzna był pod wpływem marihuany oraz amfetaminy. Co więcej, wiózł w schowku... kolejną dawkę narkotyków.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Za wykroczenia na drodze kierowca Skody Octavii otrzymał 10 punktów karnych i mandat w wysokości 2 tys. zł, a dodatkowo zostało mu odebrane prawo jazdy – przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. To jednak nie koniec konsekwencji, które poniesie, bo za posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.