Policjantom udało się rozbić zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w kradzieżach luksusowych samochodów. Wśród 7 zatrzymanych osób (w wieku od 19 do 28 lat) dwie poszukiwano w ramach Europejskiego Nakazu Aresztowania. Zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze z kilku wydziałów na Dolnym Śląsku (do walki z Przestępczością Narkotykową, Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu) wspólnie z policjantami z Saksońskiego Krajowego Urzędu Kryminalnego.

Jak ustalono, zatrzymane osoby specjalizowały się w kradzieżach samochodów z Polski i Niemiec. W ramach akcji i przeszukania różnych miejsc zabezpieczono części z samochodów marki BMW skradzionych także na terenie Czech. Prócz nich znaleziono także sztucer z tłumikiem, amunicję, tabletki ecstasy oraz marihuanę (według szacunków policjantów można z niej uzyskać nawet 2,5 tys. porcji) i kokainę.