Syrenka zostanie odnowiona przez firmę BB Oldtimer Garage, tę samą, która zajęła się odrestaurowaniem malucha dla Toma Hanksa. W czwartek samochód został zaprezentowany na rynku starego miasta w Bielsku-Białej. To auto, które było już licytowane podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednak pan Zbigniew, zwycięzca licytacji, postanowił przekazać ją do projektu Toma Hanksa, który wspomoże szpital pediatryczny w Bielsku-Białej.

Inicjatorką akcji „Nie wypada nie pomagać" jest Monika Jaskólska, ale pomysł licytacji Syreny pochodzi od Toma Hanksa. Na masce wyremontowanego auta aktor złoży swój podpis.

- Syrena przejdzie gruntowny remont. Myślę, że po tym wszystkim będzie się bardzo podobała. Mamy już dość odważny projekt związany z tą Syreną, ale nie możemy zdradzić szczegółów – powiedział Krzysztof Hankus z BB Oldtimer Garage.

– Wizualnie Syrena jest w dobrym stanie, a technicznie? Zobaczymy. Na pewno cała zostanie rozebrana, lakier zostanie zmieniony, a wszystkie części sprawdzone. Podejrzewam, że będzie trochę pracy z silnikiem, bo w Krakowie przy próbie uruchomienia widać było, że trzeba coś z nim zrobić. Będzie wiele roboty – dodał Hankus.

Wyremontowana Syrenka oficjalnie będzie zaprezentowana w urodziny Toma Hanksa, czyli 9 lipca 2019 roku. Monika Jaskólska zdradziła, że jest duże prawdopodobieństwo, że Tom Hanks przyleci do polski i osobiście wręczy kluczyki do samochodu, zwycięzcy licytacji.

Źródło: naszemiasto.pl