Zgodnie z obowiązującym Kodeksem Drogowym lewy pas powinien być używany tylko wtedy, gdy jest to konieczne, np. podczas wyprzedzania wolniej jadących samochodów. Za zbyt długie poruszanie się lewym pasem kierowcy grozi nawet mandat w wysokości do 3 tys. zł. Wielu kierowcom uważa jednak, że służy on do rozwijania zawrotnych prędkości.

Wygląda na to, że właśnie z takim podejściem wsiadł do samochodu prowadzący białego mercedesa. Zbliżając się do jadącego przed nim samochodu, kierowca nie miał nawet zamiaru hamować. Na kanale YouTube "Bandyta z kamerką" pojawiło się nagranie przesłane przez uczestnika ruchu, który miał okazję zobaczyć ten niebezpieczny manewr na własne oczy.

"W ogóle nie hamował..."

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w niedzielę 21 maja na drodze ekspresowej S1. Jadący lewym pasem kierowca białego mercedesa najpierw zamrugał na jadącą przed nim czarną skodę, a następnie, gdy dojechał już do pojazdu, po prostu ominął go, wjeżdżając na pas zieleni. Kierowca skody w ostatnim momencie zjechał na prawy pas. Na nagraniu wyraźnie widać, że kierowca mercedesa nawet nie miał zamiaru hamować.

Wielu internautów zdecydowanie krytykuje bohatera nagrania. "Jakie to polskie...", "Typowy szef z Mercedesa. Pan prezes" czytamy w komentarzach. Część osób zauważa jednak, że kierowcy skody w ogóle nie powinno być w tym momencie na lewym pasie.

napisał jeden z internautów.