• Różnorodna oferta silnikowa: od oszczędnych pojazdów małolitrażowych po potężne, prestiżowe napędy dla kadry zarządzającej
  • Mocna reprezentacja marki Seat w najbardziej zyskujących popularność segmentach rynku
  • Dostępność aut o różnorodnym charakterze, od miejskich, poprzez kompaktowe hatchbacki, aż po duże SUV-y
  • Wysoka funkcjonalność samochodów, doceniana w testach porównawczych
  • Możliwość pełnej obsługi serwisowej w leasingu FSL dla firm z parkiem liczącym co najmniej 15 pojazdów

Chociaż flota samochodów firmowych kojarzy się jeszcze ciągle z najtańszymi, utylitarnymi autami, to wcale nie oznacza, że musi ona być nudna. Seat produkuje samochody nie tylko różnych klas jeżeli chodzi o rozmiary, lecz także w różnorodnych specyfikacjach, a każdy z nich najlepiej sprawdza się w określonych zadaniach. Zobaczmy, jak wygląda paleta modelowa.

Ofertę otwiera Seat Ibiza – odpowiednie auto dla handlowców, którzy muszą na co dzień mierzyć się z miejskimi korkami, jazdą na krótkich odcinkach, częstym wyłączaniem i uruchamianiem silnika, parkowaniem w ciasnych miejscach oraz poszukiwaniem tych miejsc, co wcale nie jest łatwe. Aby sprostać tym zadaniom, handlowcy obsługujący obszary miejskie potrzebują zwinnego, zwrotnego, niewielkiego samochodu miejskiego, najlepiej z prostym silnikiem bez turbodoładowania, który najlepiej sprawdza się podczas jazdy na krótkich lub bardzo krótkich dystansach, a do tego zapewnia odpowiednią ekonomikę. Seat ma dla nich Ibizę 1.0 MPI o mocy 80 koni mechanicznych, którą bez obaw można nazwać jednym z najlepiej wyposażonych samochodów w swojej klasie cenowej.

Ibiza 1.0 MPI Reference ma bowiem manualną klimatyzację, elektrycznie sterowane przednie szyby, a także multimedia z ekranem dotykowym o przekątnej ponad ośmiu cali. Wyposażono je w interfejs zapewniający dostęp do kompatybilnych aplikacji smartfona na ekranie multimediów samochodu, dzięki czemu pracownik będzie mógł pozostawać w stałym kontakcie z firmą i klientami z zachowaniem zasad bezpiecznej jazdy – nie będzie musiał sięgać do telefonu. Co ciekawe, Seat Ibiza w podstawowej specyfikacji ma już przednie światła LED, kojarzące się z samochodami wyższych klas, a to, wraz z atrakcyjną stylistyką całego auta, z pewnością wpłynie na prestiż firmy i jej wizerunek wśród klientów.

SEAT Ibiza - Full Service Leasing Foto: Seat
SEAT Ibiza - Full Service Leasing

Ibiza ma także wersje z większymi silnikami, które bez trudu sprostają również wymaganiom długich wyjazdów służbowych i jazdy autostradowej, jednak do tych celów zdecydowanie bardziej predysponowany jest Seat Leon. To auto klasy kompaktowej, w które firma może wyposażyć handlowców działających w terenie. Większa przestronność, wyższy komfort jazdy, mocniejsze silniki (najmniejszy 1.0 TSI ma już 110 koni mechanicznych) i design klasy premium to optymalny miks do budowania wizerunku firmy z wykorzystaniem hiszpańskiego kunsztu budowania samochodów.

Leon ma jeszcze jedną zaletę, której nie widać z zewnątrz – jeżeli praca handlowca wiąże się z tym, że czasem trzeba przewieźć klienta w teren, aby mu coś zaprezentować, to do Leona z powodzeniem można zabrać nawet cztery osoby, bo na tylnej kanapie jest bardzo dużo miejsca. Leon jest bowiem pod tym względem liderem w klasie kompaktowej. Dodatkowo, w przypadku zapotrzebowania na większą powierzchnię bagażową, do dyspozycji jest także Seat Leon Sportstourer, czyli pojemne kombi.

Jeżeli firma pragnie budować proekologiczny wizerunek, to może również oprzeć flotę – lub przynajmniej wybraną jej część – na samochodach z napędem hybrydowym. Takim napędem dysponuje 204-konny SEAT-a Leon e-Hybrid, którego można w nocy ładować z gniazdka w garażu, a w dzień przejeżdżać do kilkudziesięciu kilometrów bez emisji spalin. Takie rozwiązanie przyda się do wjazdu w zapowiadanych już od jakiegoś czasu zielonych strefach miast.

Tam, gdzie wymagane jest ultraoszczędne i zarazem mocne auto na najbardziej wymagające i najdłuższe trasy, można wybrać SEAT-a Leona 2.0 TDI, dostępnego również w 150-konnej wersji z automatyczną skrzynią biegów o topowych osiągach. Ceny Leona w usłudze Full Service Leasing* startują już od 1 185,90 zł netto miesięcznie.

SEAT Leon - Full Service Leasing Foto: Seat
SEAT Leon - Full Service Leasing

Na początku wspomnieliśmy o rozwijających się segmentach rynku – o jednym (hybrydy) już wspomnieliśmy, ale od jakiegoś czasu oczywistymi beneficjentami zmieniających się trendów w motoryzacji są nieduże SUV-y. Seat ma tutaj do zaproponowania model Arona.

Ale mały SUV we flocie? Czy to ma sens?

Ma. Wyobraźmy sobie firmę, która szuka mobilnej powierzchni reklamowej. Flota jest oczywistą drogą do przynajmniej częściowej realizacji tego zadania. A SUV ma znacznie większą powierzchnię boczną od hatchbacka, a do tego Arona jest wyjątkowo mocno przyciągającym uwagę samochodem o wyrazistym stylu.

Co istotne, SEAT ma tutaj atrakcyjną ofertę cenową, bowiem Arona plasuje się cenowo w połowie drogi między Ibizą i Leonem z podstawowymi silnikami. Podstawowy motor Arony to 1.0 TSI o mocy 95 koni mechanicznych – ten napęd dzięki wysokiej elastyczności poradzi sobie z każdym zadaniem przy zachowaniu wysokiej ekonomiki jazdy. Arona – tak jak Ibiza – również ma w podstawowym standardzie wyposażenia dotykowy ekran multimediów z klonowaniem smartfona (Android Auto lub Apple Car play), manualną klimatyzację i reflektory LED.

A czym może jeździć kadra menedżerska?

Tutaj Seat oferuje dużego SUV-a Tarraco, który może być wyposażony w mocne silniki benzynowe, Diesla oraz hybrydy z możliwością ładowania z zewnętrznego źródła energii elektrycznej. Tarraco to bardzo przestronne i funkcjonalne auto, a jego potężne dwulitrowe silniki z turbodoładowaniem (do 245 koni mechanicznych, także z napędem na cztery koła i automatyczną skrzynią biegów) zapewnią komfort, bezpieczeństwo oraz należyty prestiż tym, których firma zdecyduje się nobilitować ekskluzywnym samochodem służbowym. Seat Tarraco 1.5 (150 KM) dostępny jest w ofercie Full Service Leasing* za 1 557,37 zł.

SEAT Tarraco - Full Service Leasing Foto: Seat
SEAT Tarraco - Full Service Leasing

Seat oferuje jeszcze wariant pośredni: SUV Ateca pod względem wymiarów i prestiżu plasuje się między mniejszą Aroną i topowym Tarraco. Najmniejszy silnik w gamie ma 150 koni mechanicznych, a w odróżnieniu od Arony dostępne są również mocne dwulitrowe turbodiesle, które stanowią naturalny wybór przy bardzo dużych przebiegach.

*kalkulacje wykonane dla zerowej wpłaty wstępnej, umowie na 36 miesięcy i 90 000 km, z wliczonym serwisem, oponami zimowymi, autem zastępczym i assistance. Warto zaznaczyć, że w ramach usługi Full Service Leasing firmy z parkiem samochodowym liczącym przynajmniej 15 pojazdów mogą korzystać z pełnej obsługi leasingowej, ciesząc się zagwarantowaną stałą opłatą miesięczną obejmującą leasing i serwis przez cały czas trwania umowy, a także jedną fakturą o stałej wysokości za wszystkie samochody.

Każdy Klient, wybierając Full Service Leasing, sam może zdecydować, co wchodzi w jego skład: serwis i naprawy, ubezpieczenie, opony (zakup, wymiana i przechowywanie), samochód zastępczy na czas usług w serwisie, likwidacja szkód komunikacyjnych, assistance 24 na terenie Polski oraz karta paliwowa.

Full Service Leasing to oferta dla klientów biznesowych, którzy cenią nie tylko niezawodność aut, lecz także niskie i przewidywalne koszty eksploatacji.