To niespotykany wynik, którego nie osiągnęła żadna inna marka.

Lexus, dzieląc w tym roku pierwsze miejsce z Jaguarem, osiągnął ten wynik dzięki opiniom właścicieli hybrydowych Lexusów CT i RX. Na wyjątkowe podkreślenie zasługuje jakość samochodów, ich niskie koszty posiadania i wyjątkowa obsługa serwisowa w autoryzowanych stacjach dealerskich.

W badaniu wzięło udział ponad 15 000 właścicieli samochodów, w których posiadaniu jest 109 różnych modeli. Średni wynik kształtował się na poziomie 77,2 proc., Lexus natomiast osiągnął 80.8 proc.

- To doskonale widzieć Lexusa powracającego na szczyt, dzielącego tę pozycję z Jaguarem. Wynik osiągnięty w tym roku sprawia, że Lexus po raz dwunasty jest na czele, a to niesamowity wynik. Wejście Lexusa CT do pierwszej 10-tki podkreśla dążenie Lexusa do spełniania oczekiwań klientów i rozwijania gamy modeli w nowych klasach - powiedział Jim Holder, wydawca magazynu "What Car?"

To pierwszy rok, w którym Lexus CT 200h – pierwszy hybrydowy kompaktowy model z napędem w pełni hybrydowym - był brany pod uwagę ( ze względu na ilość właścicieli ) w badaniu, które obejmuje samochody zarejestrowane między styczniem 2011 a grudniem 2012. Odniósł prawdziwy sukces: zajął 7 miejsce w punktacji generalnej i drugie w klasie małych rodzinnych aut.

Magazyn What Car? napisał: "Po raz pierwszy Lexus CT bierze udział w badaniu JD Power i od razu jest to wielki debiut. Właściciele chwalą jakość wykonania, design wnętrza, jasność, przejrzystość deski rozdzielczej i łatwość obsługi panelu instrumentów. Docenili także płynnie pracującą przekładnię CVT."

Lexus RX znalazł się na czele dużych SUV drugi rok z rzędu, a na 16 pozycji w punktacji generalnej. Podsumowując pozytywy wskazywane przez właścicieli magazyn What Car? napisał: "Jest komfortowy, wyrafinowany, a w jego kabinie zastosowano materiały najwyższej jakości. Dealerzy Lexusa dokładają także wszelkich starań, aby właściciele czuli się usatysfakcjowani."

- Ten wspaniały wynik mógł zostać osiągnięty dzięki pracy i zaangażowaniu wszystkich pracowników Lexusa – poczynając od fabryki po nasze salony. Utwierdza to nas w przekonaniu, że zapewniamy klientom produkt i usługi najwyższej jakości na każdym etapie kontaktu z klientem. Będziemy kontynuowali tę pracę najlepiej jak potrafimy, dbając o naszych dotychczasowych i nowych klientów, będziemy rozwijali linie modelowe, aby utrzymać lojalność klientów, ich entuzjazm i przekonanie do naszej marki - Powiedział Richard Balshaw, dyrektor Lexusa w Wielkiej Brytanii