Elon Musk poinformował o swej nowej inicjatywie za pośrednictwem Twittera. Dyrektor generalny Tesli napisał, że cybergwizdek mógłby posłużyć do zagwizdania na samochód tej marki.

Zobacz też: Tesla Cybertruck - już 200 tys. zamówień

Cybergwizdek za 200 zł od Elona Muska

Cyberwhistle to przedmiot kolekcjonerski, który wygląda jak Cybertruck, czyli prototypowa ciężarówka Tesli. Stworzony został ze stali nierdzewnej medycznej jakości. Jego cena to 50 dol. (ponad 200 zł).

Gwizdki od firmy Elona Muska bardzo szybko zostały wyprzedane. Nie wiadomo niestety, jaka była liczba egzemplarzy, ale rozeszły się wszystkie. W tej chwili użytkownicy proszeni są o zapisanie się na listę, gdyby Cyberwhistle znów pojawił się w sklepie.

Zobacz też: Tesla Roadster znowu opóźniona. Tym razem z powodu modnej wymówki

Cybergwizdek możemy obecnie kupić na rynku wtórnym. Jego cena jest jednak wielokrotnie wyższa niż pierwotne 50 dol., czyli 200 zł. Teraz trzeba zapłacić nawet pięć razy więcej.

Elon Musk sprzedaje gwizdek inspirowany Cybertruckiem Foto: Tesla / shop.tesla.com
Elon Musk sprzedaje gwizdek inspirowany Cybertruckiem
Elon Musk sprzedaje gwizdek inspirowany Cybertruckiem Foto: Tesla / shop.tesla.com
Elon Musk sprzedaje gwizdek inspirowany Cybertruckiem

Elon Musk kpi ze ściereczki od Apple

Elon Musk zachęcał użytkowników Twittera do kupowania cybergwizdka za 50 dol., przekonując, że jest to dużo lepsza inwestycja niż kupowanie "głupiej" ściereczki do polerowania od firmy Apple.

W październiku Apple wypuściło ściereczkę do polerowania za 19 dol., z której kpiło wielu internautów. Dołączył do nich sam Musk. Miliarder tuż po jej wydaniu wyraził rozbawienie produktem Apple Cloth.

Zobacz też: Cyberhouse dla Cybertrucka

Ściereczki marki Apple, podobnie jak cybergwizki od Tesli, zostały wysprzedane niemal natychmiast. Nowe zamówienia na Apple Cloth będzie można składać dopiero w lutym 2022 r.