Zestaw z naczepą przewożącą płyty betonowe zapalił się 5 lipca 2022 r. w godzinach popołudniowych. TIR jechał drogą S3 pomiędzy Międzyrzeczem i Świebodzinem. Płonący pojazd zauważyli inspektorzy ITD z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy jechali do wyznaczonego punktu, gdzie mieli prowadzić kontrole pojazdów. Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o wstrzymaniu ruchu na drodze i wezwaniu Straży Pożarnej. Następnie pracownicy ITD razem z innymi kierowcami przystąpili do gaszenia rozwijającego się pożaru naczepy. Na miejscu pojawili się strażacy i przystąpili do gaszenia pojazdu ciężarowego.

Zapalił się nie tylko TIR. Tuż obok płonęła osobówka

Podczas akcji gaszenia inspektorzy zauważyli, że ogień pojawił się również pod maską jednego z samochodów osobowych, który stał w korku. Niezwłocznie poinformowali o tym strażaków, którzy poradzili sobie również z tym zagrożeniem.

Funkcjonariusze ITD informują, że najprawdopodobniej przyczyną zapalenia się naczepy było zablokowanie się hamulców w trakcie jazdy. Na szczęście w pożarach obu pojazdów nikomu nic się nie stało i skończyło się jedynie na stratach materialnych.