We wtorek około godz. 20.30 dyżurny rawskiej komendy otrzymał informację o kolizji na trasie S8 w kierunku Warszawy. Patrol, który zjawił się na miejscu, ustalił, że obcokrajowiec kierujący samochodem ciężarowym marki DAF z naczepą zjechał z drogi i czołowo uderzył w barierę energochłonną. Okazało się, że jechał z dużą prędkością całą szerokością drogi, nie przestrzegając jazdy wyznaczonymi psami ruchu i stwarzając bezpośrednie niebezpieczeństwo wypadku.

Policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Wynik wskazał blisko 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i po udzieleniu mu pomocy medycznej oraz pobraniu krwi do szczegółowych badań trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną i zabezpieczyli tachograf z pojazdu.

Zatrzymali również kierującemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego. Naczepa z ładunkiem bananów została przekazana innemu kierowcy, wskazanemu przez spedytora, natomiast ciągnik siodłowy został zabezpieczony. Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Za spowodowanie w stanie nietrzeźwości bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym obcokrajowcowi grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.